  • 1.5KA11HE3/73
1.5KA11HE3/73
advertisement
Manufacturer No:
1.5KA11HE3/73
HK JDW NO:
884-1.5KA11HE3/73
Datasheet:
1.5KA11HE3/73
Step5Bar-code shipping tag
1.5KA11HE3/73
  • Operating Temperature
    -65°C~185°C TJ
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, PAR®
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Breakdown (Min)
    9.9V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    92.6A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    16.2V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    8.92V