  • 1.5KA39HE3/73
1.5KA39HE3/73
advertisement
Manufacturer No:
1.5KA39HE3/73
HK JDW NO:
884-1.5KA39HE3/73
Datasheet:
1.5KA39HE3/73
Step5Bar-code shipping tag
1.5KA39HE3/73
  • Operating Temperature
    -65°C~185°C TJ
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    35.1V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    26.6A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    56.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    31.6V