  • 1.5KE10ATA
1.5KE10ATA
advertisement
Manufacturer No:
1.5KE10ATA
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-1.5KE10ATA
Package:
DO-201AD, Axial
Step5Bar-code shipping tag
1.5KE10ATA
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    DO-201AD, Axial
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    1.5KE
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    9.5V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    104.8A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    14.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    8.55V