  • 1.5KE400CATR
1.5KE400CATR
advertisement
Manufacturer No:
1.5KE400CATR
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-1.5KE400CATR
Package:
DO-201AD, Axial
Step5Bar-code shipping tag
1.5KE400CATR
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    DO-201AD, Axial
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    380V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    4A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    548V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    342V