  • 1.5KE9.1CA A0G
1.5KE9.1CA A0G
advertisement
Manufacturer No:
1.5KE9.1CA A0G
HK JDW NO:
799-1.5KE9.1CA A0G
Package:
DO-201AA, DO-27, Axial
Datasheet:
1.5KE9.1CA A0G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1.5KE9.1CA A0G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    13.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    7.78V
  • Bidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    DO-201AA, DO-27, Axial
  • Supplier Device Package
    DO-201
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    1.5KE
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    8.65V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    117A