  • 1.5SMC200CA R7G
1.5SMC200CA R7G
advertisement
Manufacturer No:
1.5SMC200CA R7G
HK JDW NO:
799-1.5SMC200CA R7G
Package:
DO-214AB, SMC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1.5SMC200CA R7G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    1.5SMC
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    190V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    5.7A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    274V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    171V