  • 1.5SMC200CA TR13
1.5SMC200CA TR13
advertisement
Manufacturer No:
1.5SMC200CA TR13
Manufacturer:
Central Semiconductor
HK JDW NO:
154-1.5SMC200CA TR13
Step5Bar-code shipping tag
1.5SMC200CA TR13
  • Surface Mount
    YES
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Number of Terminals
    2
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    icon-pbfree yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    C BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-C2
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -65°C
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Diode Type
    TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE
  • Breakdown Voltage
    200V
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    171V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    1500W
  • Breakdown Voltage-Min
    190V
  • Breakdown Voltage-Max
    210V