  • 1.5SMC62CA-M3/57T
1.5SMC62CA-M3/57T
advertisement
Manufacturer No:
1.5SMC62CA-M3/57T
HK JDW NO:
884-1.5SMC62CA-M3/57T
Datasheet:
1.5SMC62CA-M3/57T
Step5Bar-code shipping tag
1.5SMC62CA-M3/57T
    Zener
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY
  • Terminal Form
    C BEND
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-C2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    6.5W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    58.9V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    17.6A
  • Clamping Voltage
    85V
  • Peak Pulse Current
    17.6A
  • Reverse Standoff Voltage
    53V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Bidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ