  • 10029449-001TLF
10029449-001TLF
advertisement
Manufacturer No:
10029449-001TLF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
HK JDW NO:
44-10029449-001TLF
Quantity:
In Stock : 1525
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
10029449-001TLF
    Select All
  • Mounting Feature
    Horizontal
  • Housing Material
    Resin
  • Shell/Shielding Material
    Steel
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    19
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    HDMI
  • Number of Positions
    19
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Black
  • Gender
    Receptacle
  • Voltage - Rated
    40V
  • Current Rating (Amps)
    0.5A
  • Pitch
    500μm
  • Orientation
    Right Angle
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    9.9mm
  • Insulation Color
    Black
  • Contact Finish
    Gold, GXT™
  • Number of Contacts
  • Insulation Resistance
    100MOhm
  • Max Voltage Rating (AC)
    40V
  • Number of Ports
    1
  • Mating Cycles
    10000
  • Specifications
    HDMI 1.4
  • Length
    16.2mm