  • 10033998-002LF
10033998-002LF
advertisement
Manufacturer No:
10033998-002LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
HK JDW NO:
44-10033998-002LF
Package:
Datasheet:
Description:
Conn IVDR RCP 26 POS 1.27mm Solder RA SMD 26 Terminal 1 Port Tray
Step5Bar-code shipping tag
10033998-002LF
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, Right Angle
  • Shell Material
    POLYETHYLENE
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2014
  • Feature
    Board Guide, Flange, Mating Guide
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    iVDR
  • Number of Positions
    26
  • Max Operating Temperature
    65°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Color
    Black
  • HTS Code
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Filter Feature
  • Mixed Contacts
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Pitch
    1.27mm
  • Total Number of Contacts
    26
  • Orientation
    Right Angle
  • Depth
    18.4mm
  • Current Rating
    1.5A
  • Contact Finish
    Gold
  • Voltage - Rated AC
    100V
  • Contact Gender
    FEMALE
  • UL Flammability Code
    94V-0
  • Empty Shell
  • Insulation Resistance
    1GOhm
  • Max Voltage Rating (AC)
    100V
  • Connector Style
    Receptacle
  • Number of Ports
    1
  • Max Voltage Rating (DC)
    100V
  • Length
    50.19mm