  • 1008R-681H
1008R-681H
advertisement
Manufacturer No:
1008R-681H
HK JDW NO:
79-1008R-681H
Step5Bar-code shipping tag
1008R-681H
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    760mA
  • Inductance
    680nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    260mOhm Max
  • Max DC Current
    760mA
  • Frequency - Self Resonant
    175MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Q Factor
    40
  • Case/Size Code
    1110
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.085 2.16mm