  • 100MXC2200MEFCSN25X50
100MXC2200MEFCSN25X50
advertisement
Manufacturer No:
100MXC2200MEFCSN25X50
HK JDW NO:
683-100MXC2200MEFCSN25X50
Description:
MXC 2200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.984Dia 25.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
100MXC2200MEFCSN25X50
    18 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
    MXC
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    2200μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm