  • 10136353-11111LF
10136353-11111LF
advertisement
Manufacturer No:
10136353-11111LF
HK JDW NO:
44-10136353-11111LF
Description:
1 Rows Receptacle Solder Copper Alloy Surface Mount, Right Angle Tape & Reel (TR) Tin Thermoplastic 11 Positions Forked
Step5Bar-code shipping tag
10136353-11111LF
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    Minitek® 1.50mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Positions
    11
  • Voltage - Rated
    100V
  • Current Rating (Amps)
    2A
  • Insulation Height
    0.250 6.35mm
  • Pitch - Mating
    0.059 1.50mm