  • 102S43W103KF4E
102S43W103KF4E
advertisement
Manufacturer No:
102S43W103KF4E
HK JDW NO:
407-102S43W103KF4E
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
102S43W103KF4E
Description:
PolyTerm® 10000pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.175Lx0.125W 4.45mmx3.17mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
102S43W103KF4E
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PolyTerm®
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.175Lx0.125W 4.45mmx3.17mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination, High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    10000pF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Thickness (Max)
    0.085 2.16mm
  • Thickness
    2.159mm