  • 105-681GS
105-681GS
advertisement
Manufacturer No:
105-681GS
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-105-681GS
Package:
Nonstandard, 2 Lead
Step5Bar-code shipping tag
105-681GS
  • Package / Case
    Nonstandard, 2 Lead
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Iron
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    105
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.100Lx0.100W 2.54mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.79mm
  • Current Rating
    395mA
  • Inductance
    680nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    620mOhm Max
  • Max DC Current
    395mA
  • Frequency - Self Resonant
    160MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    35 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    35
  • Height
    1.91mm
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.91mm