  • 108R-563JS
108R-563JS
advertisement
Manufacturer No:
108R-563JS
HK JDW NO:
79-108R-563JS
Step5Bar-code shipping tag
108R-563JS
    15 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    50.008559mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    108R
  • Size / Dimension
    0.100Lx0.100W 2.54mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.79mm
  • Construction
    Epoxy Encapsulated
  • Current Rating
    33mA
  • Inductance
    56μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    23Ohm Max
  • Max DC Current
    33mA
  • Frequency - Self Resonant
    8.5MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
    1010
  • Height
    1.91mm
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.91mm