  • 1092QA1-12V
1092QA1-12V
advertisement
Manufacturer No:
1092QA1-12V
HK JDW NO:
894-1092QA1-12V
Package:
Datasheet:
1092QA1-12V
Description:
LED PMI, RED, HI-DOME, 12V, 3/16
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1092QA1-12V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Published
    2016
  • Series
    1092Q
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Quick Connect
  • Type
    LED
  • HTS Code
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
  • Operating Supply Voltage
    12V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.50 (12.70mm)
  • Forward Current
    25mA