  • 109D158X9006T2E3
109D158X9006T2E3
advertisement
Manufacturer No:
109D158X9006T2E3
HK JDW NO:
866-109D158X9006T2E3
Datasheet:
109D158X9006T2E3
Description:
1.5mF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.5Ohm Bulk Metal
Step5Bar-code shipping tag
109D158X9006T2E3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Metal
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6V
  • Capacitance
    1.5mF
  • Voltage - Rated DC
    6V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Ripple Current
    480mA
  • Current - Leakage
    20μA
  • Diameter
    10.31mm
  • Length
    23.4mm