  • 10SVPS33M
10SVPS33M
advertisement
Manufacturer No:
10SVPS33M
HK JDW NO:
590-10SVPS33M
Datasheet:
10SVPS33M
Purchasing and Inquiry
10SVPS33M Overview
1.1A @ 100kHz ripple current @ high frequency is required in order to power systems.In this electrical device, the ESR (Equivalent Series Resistance) is 70mOhm.This device requires a ripple current at low frequency to fully function.A stable operating temperature is -55°C~105°C.
10SVPS33M Features
1.1A @ 100kHz ripple current on a high frequency
a 70mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
an operating temperature of -55°C~105°C
10SVPS33M Applications
Step5Bar-code shipping tag
10SVPS33M
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 10SVPS33M.
    Radial, Can - SMD
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Surface Mount Land Size
    0.209Lx0.209W 5.30mmx5.30mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    OS-CON™, SVPS
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    2121
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.165mA
  • Tan Delta
    0.12
  • Ripple Current @ Low Frequency
    55mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.1A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm
  • Length
    6mm
  • Width
    5.3mm