  • 10ZT680M8X20
10ZT680M8X20
advertisement
Manufacturer No:
10ZT680M8X20
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-10ZT680M8X20
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
ZT 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C Polar Radial, Can
Quantity:
In Stock : 1054
Step5Bar-code shipping tag
10ZT680M8X20
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    680μF
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ Low Frequency
    562.5mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.25A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ZT
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%