  • 115101-19-M0.50
115101-19-M0.50
advertisement
Manufacturer No:
115101-19-M0.50
Manufacturer:
Amphenol RF
HK JDW NO:
43-115101-19-M0.50
Package:
Datasheet:
115101-19-M0.50
Description:
AMPHENOL CONNEX 115101-19-M0.50RF / Coaxial Cable Assembly, BNC Straight Plug, BNC Straight Plug, 19.69 ", 500 mm, Black
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
115101-19-M0.50
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    BNC
  • Resistance
    50Ohm
  • Color
    Black
  • Gender
    Male to Male
  • Style
    BNC to BNC
  • Cable Type
    RG-58
  • Impedance
    50Ohms
  • Cable Length
    500mm
  • 1st Connector
    BNC Male Plug
  • 2nd Connector
    BNC Male Plug
  • Connector Type A
    BNC, Plug
  • Connector Type B
    BNC, Plug
  • Length
    19.69 500.00mm