  • 11PHC-333K-50
11PHC-333K-50
advertisement
Manufacturer No:
11PHC-333K-50
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-11PHC-333K-50
Package:
Datasheet:
11PHC-333K-50
Description:
Quantity:
In Stock : 17527
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
11PHC-333K-50
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Resistance
    77Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    80mA
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Inductance
    33 mH
  • Test Frequency
    20kHz
  • Max DC Current
    120mA
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    77Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    33000 µH
  • DC Current
    80mA
  • Series Resistance
    77Ohm
  • Length
    15mm