  • 1204KL-04W-B40-B00
1204KL-04W-B40-B00
advertisement
Manufacturer No:
1204KL-04W-B40-B00
HK JDW NO:
567-1204KL-04W-B40-B00
Package:
Axial
Description:
FAN AXIAL 30X10MM 12VDC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1204KL-04W-B40-B00
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Weight
    0.019lb 8.62g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2002
  • Series
    1204KL
  • Size / Dimension
    Square - 30mm Lx30mm H
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power Rating
    840mW
  • Voltage - Rated DC
    12V
  • Current Rating (Amps)
    0.070A
  • Max Power Dissipation
    840mW
  • Depth
    30mm
  • Current Rating
    70mA
  • Approval Agency
    CE, CSA, UL, VDE
  • RPM
    9000 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    3.2 CFM (0.090m3/min)
  • Noise
    23.0 dB
  • Voltage Range
    6V~13.8VDC
  • Static Pressure
    0.148 in H2O (37.0 Pa)
  • Height
    10mm