  • 1206E152K251KHT
1206E152K251KHT
advertisement
Manufacturer No:
1206E152K251KHT
HK JDW NO:
438-1206E152K251KHT
Datasheet:
1206E152K251KHT
Description:
1500pF 250V Ceramic Capacitor ±10% 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206E152K251KHT
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Size / Dimension
    0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    1500pF
  • Thickness (Max)
    0.064 1.63mm