  • 1206J5000272KDT
1206J5000272KDT
advertisement
Manufacturer No:
1206J5000272KDT
HK JDW NO:
419-1206J5000272KDT
Datasheet:
1206J5000272KDT
Description:
2700pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206J5000272KDT
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    2700pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm