  • 12101U750GAT2A
12101U750GAT2A
advertisement
Manufacturer No:
12101U750GAT2A
HK JDW NO:
66-12101U750GAT2A
Datasheet:
12101U750GAT2A
Description:
U 75pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
12101U750GAT2A
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    Ultra Low ESR
  • Pbfree Code
    yes
  • Capacitance
    75pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    2.49mm
  • Height
    1.27mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm