  • 12106D226KAT2A\1K
12106D226KAT2A\1K
advertisement
Manufacturer No:
12106D226KAT2A\1K
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-12106D226KAT2A\1K
Package:
1210
Datasheet:
Description:
22μF Ceramic Capacitor 10% 1210
Quantity:
In Stock : 16666
Step5Bar-code shipping tag
12106D226KAT2A\1K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    10%
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Dielectric
    X5R
  • Height
    2.79mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm