  • 1210J1K50180FCT
1210J1K50180FCT
advertisement
Manufacturer No:
1210J1K50180FCT
HK JDW NO:
419-1210J1K50180FCT
Datasheet:
1210J1K50180FCT
Description:
18pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210J1K50180FCT
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Voltage - Rated
    1500V 1.5kV
  • Capacitance
    18pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C