  • 1210R-823G
1210R-823G
advertisement
Manufacturer No:
1210R-823G
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-1210R-823G
Package:
2-SMD
Step5Bar-code shipping tag
1210R-823G
  • Shielding
    NO
  • Depth
    2.67mm
  • Current Rating
    136mA
  • Inductance
    82μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    10Ohm Max
  • Max DC Current
    136mA
  • Frequency - Self Resonant
    9MHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    30 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Q Factor
    30
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    1210R
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.128Lx0.095W 3.26mmx2.41mm
  • Tolerance
    ±2%