  • 1210Y1K03P90DCR
1210Y1K03P90DCR
advertisement
Manufacturer No:
1210Y1K03P90DCR
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-1210Y1K03P90DCR
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
1210Y1K03P90DCR
Description:
FlexiCap™ 3.9pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210Y1K03P90DCR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FlexiCap™
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    3.9pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm