  • 1264EY-680M=P3
1264EY-680M=P3
advertisement
Manufacturer No:
1264EY-680M=P3
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-1264EY-680M=P3
Package:
Nonstandard
Datasheet:
1264EY-680M=P3
Description:
Quantity:
In Stock : 966
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1264EY-680M=P3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DG6050C
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.248W 6.30mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    1.4A
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    390mOhm Max
  • Max DC Current
    1.1A
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    1.1A
  • Series Resistance
    390mOhm
  • Saturation Current
    1.4A
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm