  • 12X12-12-9626
12X12-12-9626
advertisement
Manufacturer No:
12X12-12-9626
Manufacturer:
3M (TC)
HK JDW NO:
2-12X12-12-9626
Package:
Datasheet:
12X12-12-9626
Description:
TAPE ADH TRNSFR CLR 12X 12" 12PK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
12X12-12-9626
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Published
    2009
  • Series
    9626
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Clear
  • Usage
    Bonding
  • Shelf Life
    24 Months
  • Adhesive
    Acrylic
  • Storage/Refrigeration Temperature
    70°F 21°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Backing, Carrier
    Paper
  • Tape Type
    Adhesive Transfer
  • Temperature Range
    70°F~100°F 21°C~38°C
  • Length
    12.00 304.80mm
  • Width
    12.00 304.80mm
  • Thickness
    0.0052 5.2mils 0.132mm
  • Thickness - Adhesive
    0.0020 2.0mils 0.051mm
  • Thickness - Backing, Carrier
    0.0032 3.2mils 0.081mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
Hot Sales in Thermal
3M 4941 1
3M 4941 1" X 9"-10
3M 4941 1" X 9"-10
3M 501+ PURPLE 0.188 X 60YD
3M 501+ PURPLE 0.188 X 60YD
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 4466B 1.5
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4496W 1.5
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 0.5
3M 4496W 0.5" X 7"-25
3M 4496W 0.5" X 7"-25
3M 9495MP 0.188 X 60YD
3M 9495MP 0.188 X 60YD
3M 301+ 0.75 X 0.75-1000
3M 301+ 0.75 X 0.75-1000
3M 438 2 X 6-25
3M 438 2 X 6-25
3M 4926 1.5
3M 4926 1.5" X 5"-25
3M 4926 1.5" X 5"-25