  • 1331-334H
1331-334H
advertisement
Manufacturer No:
1331-334H
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-1331-334H
Package:
2-SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1331-334H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    1331
  • Size / Dimension
    0.313Lx0.115W 7.95mmx2.92mm
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.18mm
  • Current Rating
    53mA
  • Inductance
    330μH
  • Test Frequency
    790kHz
  • DC Resistance (DCR)
    16Ohm Max
  • Max DC Current
    53mA
  • Frequency - Self Resonant
    8MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    35 @ 790kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    16mA
  • Q Factor
    35
  • Case/Size Code
  • Height
    3.68mm
  • Height Seated (Max)
    0.145 3.68mm