  • 135D156X0030C6
135D156X0030C6
advertisement
Manufacturer No:
135D156X0030C6
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-135D156X0030C6
Package:
Metal
Datasheet:
135D156X0030C6
Description:
15μF 20% 200°C-Max -55°C-Min 6.2Ohm Polar Metal
Step5Bar-code shipping tag
135D156X0030C6
  • Package / Case
    Metal
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    30V
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6.2Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    780mA
  • Current - Leakage
    2μA
  • Length
    11.51mm