  • 135D406X9075T2
135D406X9075T2
advertisement
Manufacturer No:
135D406X9075T2
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-135D406X9075T2
Datasheet:
135D406X9075T2
Description:
40μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 3Ohm Tray Axial
Step5Bar-code shipping tag
135D406X9075T2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    135D
  • Size / Dimension
    0.390Diax0.766L 9.91mmx19.46mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Wet Tantalum
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    75V
  • Capacitance
    40μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3Ohm
  • Manufacturer Size Code
    T
  • Length
    19.4564mm