  • 135D567X9030K6
135D567X9030K6
advertisement
Manufacturer No:
135D567X9030K6
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-135D567X9030K6
Package:
Axial
Datasheet:
135D567X9030K6
Description:
560μF ±10% 200°C-Max -55°C-Min 1.3Ohm Tray Axial
Step5Bar-code shipping tag
135D567X9030K6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    135D
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.390Diax1.062L 9.91mmx26.97mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Wet Tantalum
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    30V
  • Capacitance
    560μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.3Ohm
  • Manufacturer Size Code
    K
  • Length
    26.9748mm