  • 138D826X0050T2
138D826X0050T2
advertisement
Manufacturer No:
138D826X0050T2
HK JDW NO:
866-138D826X0050T2
Datasheet:
138D826X0050T2
Description:
82μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 4Ohm Polar Metal
Step5Bar-code shipping tag
138D826X0050T2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Metal
  • Number of Pins
    2
  • Published
    2014
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    82μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Current - Leakage
    2μA
  • Length
    23.4mm