  • 13C0500PA1L
13C0500PA1L
advertisement
Manufacturer No:
13C0500PA1L
HK JDW NO:
384-13C0500PA1L
Package:
Cylinder, Threaded
Datasheet:
Description:
13 mm Series Absolute Pressure Sensor Wheatstone Bridge -40°C~125°C 500PSI (3447.38kPa) No Port ±0.25% 98 mV ~ 102 mV Temperature Compensated
Step5Bar-code shipping tag
13C0500PA1L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    13 mm
  • Published
    2012
  • Feature
    Temperature Compensated
  • Part Status
    Active
  • Output
    98 mV ~ 102 mV
  • Termination Style
    Flex Cable
  • Body Length or Diameter
    15.67mm
  • Output Type
    Wheatstone Bridge
  • Accuracy
    ±0.25%