  • 140-XRL63V100-RC
140-XRL63V100-RC
advertisement
Manufacturer No:
140-XRL63V100-RC
HK JDW NO:
4900-140-XRL63V100-RC
Description:
XRL 100μF Capacitor 20% 320mA 5mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
140-XRL63V100-RC
  • Package / Case
    Aluminum
  • Series
    XRL
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    100μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Ripple Current
    320mA
  • Diameter
    10mm
  • Length
    12mm