  • 1410Y1000393MXTE03
1410Y1000393MXTE03
advertisement
Manufacturer No:
1410Y1000393MXTE03
HK JDW NO:
419-1410Y1000393MXTE03
Description:
FlexiCap™ 0.039μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm -55°C~125°C Low ESL (X2Y), Soft Termination Surface Mount, MLCC 1410 (3727 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1410Y1000393MXTE03
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FlexiCap™
  • Size / Dimension
    0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL (X2Y), Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    Bypass, Decoupling, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.039μF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm