  • 14821F0GJSX13102KA
14821F0GJSX13102KA
advertisement
Manufacturer No:
14821F0GJSX13102KA
HK JDW NO:
876-14821F0GJSX13102KA
Package:
Description:
VISHAY SPECTROL 14821F0GJSX13102KA Rotary Potentiometer, Conductive Plastic, 148 Series, 1 kohm, Linear, 1, 500 mW
Step5Bar-code shipping tag
14821F0GJSX13102KA
    2 Weeks
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    1000 ppm/°C
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    1kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Number of Turns
    1
  • Number of Gangs
    1
  • Length
    38.68mm