  • 1493K-17LF
1493K-17LF
advertisement
Manufacturer No:
1493K-17LF
HK JDW NO:
668-1493K-17LF
Package:
20-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
1493K-17LF
Description:
Clock/Frequency Synthesizer, Fanout Distribution, Spread Spectrum Clock Generator 48MHz ICS1493-17 Clock Generators 20-VFQFN Exposed Pad Surface Mount 1.7V~2V Tube
Step5Bar-code shipping tag
1493K-17LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    20-VFQFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -10°C~80°C
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    Clock/Frequency Synthesizer, Fanout Distribution, Spread Spectrum Clock Generator
  • Voltage - Supply
    1.7V~2V
  • Base Part Number
    ICS1493-17
  • Output
    Clock
  • Number of Circuits
    1
  • Frequency (Max)
    48MHz