  • 14A-10-28B33
14A-10-28B33
advertisement
Manufacturer No:
14A-10-28B33
HK JDW NO:
664-14A-10-28B33
Package:
Datasheet:
14A-10-28B33
Description:
Power Transformer 4000Vrms 10VA 8Term. PC Pin Thru-Hole
Step5Bar-code shipping tag
14A-10-28B33
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Weight
    0.53lb 240.4g
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    47.63mm Lx39.67mm W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Laminated Core
  • Additional Feature
    PARALLEL CONNECTED
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Depth
    39.67mm
  • Physical Dimension
    L47.62XB39.67XH34.92 (mm)
  • Max Output Current
    360mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 720mA Series 360mA
  • Power - Max
    10VA
  • Lead/Base Style
  • Output Voltage 1
    14V
  • Isolation Voltage
    4000V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 14V Series 28V
  • Output Voltage 2
    14V
  • VA Rating
    10 VA
  • Height
    34.925mm
  • Height Seated (Max)
    34.93mm
  • Length
    47.62mm