  • 14UL1007STRWHI1000
14UL1007STRWHI1000
advertisement
Manufacturer No:
14UL1007STRWHI1000
HK JDW NO:
670-14UL1007STRWHI1000
Package:
Description:
14 AWG GAUGE UL1007 STRANDED HOO
Step5Bar-code shipping tag
14UL1007STRWHI1000
  • Operating Temperature
    105°C
  • Wire Gauge
    14 AWG
  • Voltage
    300V
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    41/30
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.105 (2.67mm)
  • Length
    1000.0' 304.8m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.016 0.41mm