  • 150-50TCGF
150-50TCGF
advertisement
Manufacturer No:
150-50TCGF
Manufacturer:
Anaren
HK JDW NO:
70-150-50TCGF
Description:
150-50TCGF datasheet pdf and Attenuators product details from Anaren stock available at HK JDW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
150-50TCGF
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2010
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    50Ohm
  • Terminal Finish
    NICKEL
  • Power (Watts)
    150W
  • Construction
    MODULE
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Impedance
    50Ohm
  • Frequency Range
    0Hz~2GHz
  • RF/Microwave Device Type
    RF/MICROWAVE TERMINATION
  • Operating Frequency-Max
    2000MHz