  • 150225J100LE
150225J100LE
advertisement
Manufacturer No:
150225J100LE
HK JDW NO:
192-150225J100LE
Package:
Axial
Datasheet:
150225J100LE
Description:
CAP FILM 2.2UF 5% 100VDC AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
150225J100LE
    Select All
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    General Purpose
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    RATED VOLTAGE(VAC):63
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Length
    28mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    150
  • Size / Dimension
    0.453Diax1.102L 11.50mmx28.00mm
  • Tolerance
    ±5%