  • 150333J630EC
150333J630EC
advertisement
Manufacturer No:
150333J630EC
HK JDW NO:
192-150333J630EC
Package:
Axial
Datasheet:
150333J630EC
Description:
150 0.033μF Film Capacitor ±5% Axial PC Pins 630V-DC 220V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 1552
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
150333J630EC
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    150
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.315Diax0.807L 8.00mmx20.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    RATED VOLTAGE(VAC):220
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Diameter
    8mm
  • Length
    20.5mm