  • 150D106X9050R2G
150D106X9050R2G
advertisement
Manufacturer No:
150D106X9050R2G
HK JDW NO:
874-150D106X9050R2G
Datasheet:
150D106X9050R2G
Description:
10μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Tape & Box (TB) Axial
Step5Bar-code shipping tag
150D106X9050R2G
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10μF
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    R
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm