  • 150D185X0035B2TE3
150D185X0035B2TE3
advertisement
Manufacturer No:
150D185X0035B2TE3
HK JDW NO:
874-150D185X0035B2TE3
Datasheet:
150D185X0035B2TE3
Description:
1.8μF ±20% 85°C-Max -55°C-Min 500nA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
150D185X0035B2TE3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    1.8μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    500nA
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm