  • 150D186X9035R2BE3
150D186X9035R2BE3
advertisement
Manufacturer No:
150D186X9035R2BE3
HK JDW NO:
874-150D186X9035R2BE3
Datasheet:
150D186X9035R2BE3
Purchasing and Inquiry
150D186X9035R2BE3 Overview
150D186X9035R2BE3 Features
150D186X9035R2BE3 Applications
There are a lot of Vishay Sprague 150D186X9035R2BE3 applications of tantalum capacitors.
  • General purpose
  • General low power DC/DC and LDO
  • Consumer
  • Automotive ECU
  • Avionics / military / space
  • Telecom infrastructure
  • Computer
  • Industrial control units
  • General purpose
  • ABS
Step5Bar-code shipping tag
150D186X9035R2BE3
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    Axial
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    18μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Length
    38.1mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    R
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm
  • Width
    17.42mm